МИСТЕЦТВО ДРУЖИТИ: ЩО НАМ ДАЄ ДРУЖБА?

Арістотель виділяв три види дружніх зв'язків, які передбачають добровільний обмін і об'єднуючі мотиви. Проте в сучасному суспільстві самотність стає нормою, і знайти справжніх друзів все складніше. Невже дружба втратила свою важливість?
Дружба - одна з тих граней нашого життя, яка не вписується в якесь визначення. Вона схожа на любов, на мистецтво, це важливий тип людських взаємин.
Аристотель писав, що дружба є абсолютно необхідною умовою щасливого життя. Подібна категоричність може дивувати, адже, в принципі, можна прожити і одному, і навіть з ворогами. Але, згідно з Аристотелем, друзі це необхідна частина щасливого життя. Що ж нам дає дружба? Швидше за все, дружні стосунки допомагають нам пізнати самих себе: з кожним іншому ми можемо відкрити нову грань своєї особистості.
Це один співрозмовник, спілкуючись з яким, ми можемо проговорити свої думки, почути їх і побачити себе очима другогох людини. І тут важливо, щоб люди були близькими одне одному, інакше відкритися не вийде.
ТРИ КАТЕГОРІЇ ДРУЖБИ
Дружба, згідно того ж Аристотелю, ділиться на три категорії.
- Перша категорія дружба заради задоволення, коли людей об'єднує спільне захоплення, наприклад, футболом, машинами, косметикою, чимось ще. Завжди приємно обговорити тему з людиною, яка так само захоплений, як і ви. Друзі цього типу люди, що підвищують настрій.
2.Друга категорія це дружба задля користі. Ми можемо дружити з партнерами, колегами і клієнтами, зі знаменитостями. У цьому випадку змішується зиск і задоволення. Спілкування зазвичай обертається навколо загальної справи і рідко переходить на інші теми.
3.Третя категорія це добра дружба. Цей тип дружби іншими словами можна назвати добра дружба чи дружба у високому сенсі слова.
Це відносини, при яких інтереси і вигоди відходять на задній план нам цікавий сам чоловік. І в цьому випадку дві людини створюють форму життя краще, ніж вони б могли створити окремо.
Може здатися, що в першій і другій категорії багато егоїзму, але це не так просто це типи дружби, які швидко починаються і закінчуються. Але в обох випадках завжди повинен бути присутнім взаємообмін, інакше відносини в принципі не складуться. У добрій дружбі людей об'єднує щось більше, ніж просто особистий інтерес, можливо, вони пов'язані на якомусь вищому рівні. Такі відносини стійкі до криз, відстаням і до часу.
Подібна категорія дружби не передбачає велику кількість друзів, адже їй потрібно приділяти час і увагу, прикладати сили. Дружба ж має на увазі бажання не тільки отримувати, але й віддавати, тому людина навряд чи може дружити з багатьма. Спілкуватися може, а дружити ні, можливо, за дуже рідкісним винятком.