АПАТІЯ
Буває таке, що опускаються руки. Ми живемо за принципом злетів і падінь. Відповідно, падіння цілком нормальні. Трапляється, що людина занурюється в стан апатії. Апатія це відсутність енергії. А коли енергії немає, хотіти нічим. От і не хочеться нічого ні робити, ні хотіти.
Апатія може статися з різних причин. Важливо постаратися прибрати негативні внутрішні діалоги всередині себе. Як це зробити? Часто допомагає якісний відпочинок. Але не в барі посидіти, а вийти до річки, на природу. Частково допомагає спорт все, що дозволяє зарядитися. Адже якщо апатія, то потрібно підняти енергію.
У кожного для цього можуть бути і свої способи:
- перегляд хорошого фільму,
- їзда на велосипеді або коні,
- гра в футбол, теніс, настільні ігри і т. д.
В моменти занепаду сил важливо перестати робити те, що забирає енергію, і почати робити те, що її додає, щоб таким чином відновити себе.
Подумайте, яку дію піднімає рівень вашої енергії? Можна зробити це прямо зараз. Навіть якщо у вас немає апатії. Для профілактики. В такі моменти допомагає будь-розчищення території:
- викинути непотрібне або віддати тим, хто її потребує (книги, журнали, одяг, сувеніри) адже все це предмети, які ми тримаємо на собі і витрачаємо на це енергію,
- поміняти що-небудь навколо себе (переставити меблі, поміняти кольори навколишнього простору, змінити імідж або зачіску, розпорядок дня). Будь-які зміни нас пожвавлюють, новизна відразу нас активізує,
- викинути всі камені на серце вибачитися перед тими, кого образили, пробачити себе за помилки, а якщо є то, чого вже не виправити, зробити що-небудь хороше натомість, як ніби врівноважити кількість добра у своєму житті.
Занепад сил і енергії ще може наздогнати нас з-за кризи на шляху до мети.
ЦИКЛІЧНІСТЬ АПАТІЇ
Існують определенныециклы на шляху до перемоги, і криза теж неминучий. Він припадає на третину або на половину всього шляху. Ось приклад: люди, які намагаються схуднути, втрачають перші кілограми, а потім вага не змінюється, здається, що процес зупинився. Це нормально. І ось саме в періоди таких застоїв потрібно щось робити, щоб мотивація та енергія не пропали. Тут важливо, щоб кожен зроблений крок оцінювався і був цінний. Можна навіть робити кроки дрібніших, щоб легше було добитися результату. Важливо, щоб були досягнення. І потрібно знати, що це просто питання періоду. Його треба пережити. Так буде не завжди пам'ятаєте, притчі?
- Щоб пережити такий період було легше, потрібна група підтримки поруч це перше.
- Друге необхідно відчуття перемоги, відчуття, що я чогось домігся, що сьогодні у мене виходило. І найголовніше знати, що це тільки період. Якщо людина це розуміє, йому набагато простіше пережити кризу.
Трапляється і таке, що потенційний целедостиженец так і залишився потенційним. Не зміг пережити кризу. І це не трагедія. З кожним трапляється.
Важно только в этот момент взять ситуацию, себя и свое состояние под контроль. В таких случаях нужно принять то, что есть: вот такие факты, цифры, обстоятельства я сейчас имею. Я нахожусь в точке А. Хорошо. Исходя из этой точки (где я сейчас нахожусь) куда я буду двигаться дальше? Что я буду делать? В какую точку хочу прийти?
Нет смысла оставаться в точке А, лежать, рыдать и оплакивать свое разбитое корыто. Взгляните на него и подумайте: ну да, есть у меня мое корыто, вот оно.
Приймайте цю ситуацію за нуль. Тут люди починають або оплакувати, або бачити нові шляхи. Думайте не про те, що не вийшло, а про те, чого хочете далі. Зробіть цю ситуацію ситуацією зі знаком плюс. Чим більше комфорту ви знайдете в цій точці, тим краще буде для вас. Це буде нова точка відліку.