ЧОМУ МИ ХВОРІЄМО
На практиці це можна помітити по таким чинникам:
- малорухливий спосіб життя,
- сидячий спосіб роботи,
- переміщення за допомогою транспорту (автомобілі, маршрутні таксі, метро) навіть на невеликі відстані, розвиток інформаційних комунікацій, які у свою чергу ще більше сприяють зниженню фізичної активності в повсякденному житті.
Малорухливий спосіб життя, як би дивно це не здавалося, є однією з причин багатьох серйозних і досить неприємних захворювань (захворювання серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, розлади метаболізму: ожиріння, діабет і тд). Цій проблемі присвячено багато праць відомих вітчизняних і зарубіжних наукових діячів.
Але якщо розібратися, то проблеми як такої і немає. Ми самі її собі створили і самі вправі від неї позбутися. Що для цього потрібно? Всього лише дещиця свідомості і терпіння.
Отже, візьмемо до прикладу ряд патологій пов'язаних з незрозуміло звідки взялася болем у спині. Було помічено , що 2/3 людей, а це більше половини, страждають або періодичними або хронічними болями в тому чи іншому відділі хребта. Причому як правило, велика частина з них ніколи не зверталася до фахівця і пустила свій дискомфорт на самоплив. Деякі все ж намагаються знайти порятунок у відвідуванні масажних кабінетів, нетрадиційній медицині й намагаються розібратися з етіологією проблеми.
ЩО ПРОВОКУЄ БОЛЬОВІ ВІДЧУТТЯ
В першу чергу біль виникає, як сигналізує знак, який говорить нам: увагу, що щось не так!. Коли біль тривалого характеру, то слово увагу! замінюється вже на слово небезпечно для життя!.
У кожної людини свій рівень больового порогу і менталітет, тому рівень больових відчуттів, який змушує задуматися про ту ж першопричину, різний. Але можна сміливо сказати, що причина криється в дегенеративних змінах структур хребетного стовпа, будь то міжхребетні диски або самі хребці, фасеточні суглоби або околопозвоночные структури. Звичайно ж за характером захворювання: запального або незапального характеру можна судити про тієї ж етіології, але в більшості випадків це дегенеративно-дистрофічні захворювання, такі як остеохондроз, спондильоз, сколіоз та грижа або протрузія міжхребцевого диска.
Якщо копнути ще глибше, то першопричина це порушення кровопостачання і трофіки тканин хребта: тих же міжхребцевих дисків або самих хребців, окололежащих м'язів і зв'язкового апарату хребта.
А тепер, кажучи простою мовою, запам'ятовуємо: основна причина болю в спині це порушення харчування хребетних структур, що можливе тільки при механічному русі даних структур і ближлежащих м'язів. Все дуже просто немає руху - немає роботи м'язів - порушена трофіка структур хребця структури змінюють свою форму і втрачають свої функції.
Які функції виконує хребет? звичайно ж це опорна, рухова і захисна. Так ось і сам хребет в цілому починає втрачати ці вищезазначені функції. Якраз остання захисна функція (захищає спинний мозок і дає вихід аферентних і еферентних нервових волокон з спинномозкового каналу) дає нам больові відчуття, а рухова дискомфорт в плані малої рухливості.
Тривале знаходження в сидячому положенні (за кермом, за комп'ютером, перед телевізором і тд.) ще більше провокує больові відчуття в проблемному відділі хребта.