ТИПИ ЛЮДСЬКОЇ ПАМ'ЯТІ
Мозок людини являє собою складну структуру з численними цільовими відділами. Кожен з них відповідає за ті чи інші функції. За тривалістю закріплення інформації та її збереження, пам'ять поділяють на три види:
- ДОВГОТРИВАЛУ – життєвий досвід, знання, навички, база для діяльності, яка повторюється багато разів;
- КОРОТКОЧАСНА – дуже короткий час збереження інформації після одноразового відтворення, база для роботи механізмів накопичення досвіду;
- ОПЕРАТИВНА – є видом короткочасної пам'яті, обслуговує виконувані людиною дії в режимі поточного моменту.
У 1986-му році вченими Річардом Аткинсом і Річардом Мартіном була запропонована інша класифікація. Вона також поділяла пам'ять на три типи, однак, замість оперативної мала місце ультракороткая (сенсорна).
Ультракороткая пам'ять – це пам'ять рецепторів, і її вплив на поведінку людини не настільки значно.
Довготривала пам'ять – це та інформаційна основа, яка зберігається в надрах мозку протягом життя.
Дослідження вчених підтвердили, що в цьому архіві є все, що відбувалося з нами коли-небудь. Тому будь-який файл можна дістати, використовуючи спеціальні техніки, зокрема, гіпноз. Проте з віком або внаслідок перенесених хвороб головного мозку доступ до цієї інформації частково або повністю втрачається.
Короткочасна пам'ять – периферійна стадія утримання даних на строк не більше 20-30 секунд. В цьому відділі ми зберігаємо актуальні для виконання завдання, обробляємо знову отриману інформацію, приймаємо рішення, які вимагають оперативних реакцій.