ВПРАВИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГІЇ І СИЛ
Для зняття стресу і розслаблення
Практика рівного дихання.
Сядьте в зручну позу, спина пряма. Починайте вдихати на 4 рахунки і видихати теж на 4 рахунки. Дихати обов'язково через ніс - це збільшує природний опір диханню. Більш просунуті можуть виконувати цю техніку на 6-8 рахунків. Це підвищує
увагу, заспокоює нервову систему і знижує стрес.
Практикувати це дихання можна в будь-якому місці і в будь-який час, але краще це робити перед сном. Це щось на зразок підрахунку овечок, профілактика безсоння - допомагає позбутися від думок про роботу і проблеми, які не давали вам спокою протягом дня.
Прогресивне розслаблення.
Щоб зняти напругу з голови до п'ят, закрийте очі і зосередьтеся на напрузі і розслабленні кожної групи м'язів вашого тіла протягом 1-3 секунд. Почніть з пальців ніг, далі - коліна, стегна, спина, груди, руки, шию, щелепу і очі. Дихати при цьому потрібно повільно і глибоко. Вдих через ніс, затримка дихання на 5 рахунків,під час якої потрібно напружувати м'язи.Потім видих через рот і розслаблення.
Краще займатися в такому місці, де ви можете спокійно прилягти. Якщо затримка дихання викликає у вас запаморочення, робіть її не на 5 рахунків, а на 2-3.
Для підвищення ефективності
Дихання животом. Робимо глибокий вдих через ніс, розширюємо діафрагму (не груди), розтягуючи таким чином легені. Увага - так можна відчутно знизити артеріальний тиск і частоту пульсу, гіпотонікам не рекомендується. Всім іншим виконувати від 6 до 10 глибоких вдихів-видихів протягом 10 хвилин кожен день.
Протримаєтеся хоча б 6 тижнів - і ще довго будете відчувати позитивний ефект. Вправа добре виконувати перед екзаменом або перед будь-якою стресовою ситуацією. А оскільки в стресових ситуаціях людина дуже погано контролює свій подих, краще заздалегідь потренуватися.