ЧОМУ НАМ ВАЖКО ПРОКИДАТИСЯ ВРАНЦІ?
1. Вашому організму недостатньо того часу, який Ви виділяєте на сон.
Чоловікам для відновлення сил та енергії необхідно приблизно 8 годин сну.
Жінкам та дітям – не менше 9 годин.
2. Ви переїдаєте.
Якщо у Вашому раціоні була важка, смажена їжа, багата вуглеводами, або алкоголь, тоорганизму просто не хватиловремени на відпочинок — він всюночь переварював Ваш вечеря.
3. Ви не дотримуєтесь режим дня.
Важкі умови роботи та ненормований графік змушують поповнювати запаси енергії денним сном. В результаті чого, вночі організм уже не здатний заснути і повноцінно відновити сили.
4. Ви пізно лягаєте.
Найбільш цінним і сприятливим для розслаблення організму є період з 21:00 до 00:00. Тому якщо Ви лягли після півночі, легкого підйому не чекайте.
5. Психічні та психологічні фактори.
Найбільш поширеним є депресія.
6. Недисциплінованість.
Продзвенів будильник, що робите ви? – правильно, в кращому разі Ви його вимикаєте або переставляєте на п'ять хвилин пізніше, в гіршому просто вимикаєте і просыпаете все на світі. Справа в тому, що організму легше прокидатися поверхневої фази сну. А відключення будильника може перевести його у фазу глибокого сну, з якої дуже важко вийти.
7. Ви перенапрягаетесь.
Стреси і перенапруження протягом дня не залишаються бесследными і вночі. Ми не можемо заспокоїтися і повноцінно розслабитися, прокручуючи різні ситуації. Необхідно вміти
абстрагуватися від проблем.
8. Ви приймаєте фармакологічні препарати.
Обезбалюющие, протиалергічні, антидепресанти — всі препарати цих груп негативно впливають на якість сну, в результаті чого, організму важко включатися в роботу вранці.
9. Вам не комфортно.
Занадто жорстка або занадто м'яка постіль, незручна подушка, неприємне на дотик, постільна білизна, недостатня вологість повітря — все це негативно впливає на ваш сон.
10. Недотримання гігієни сну.
Перед сном Ви випили кави, подивилися фільм до глибокої ночі, ще й смартфон не випускали з рук - типовий приклад грубого порушення
гігієни сну. При цьому всі ми прекрасно знаємо, що цього робити не можна і свідомо забираємо в себе можливість нормально поспати.
11. Ви страждаєте апное.
Простіше кажучи, Ви хропете. Затримки дихання і ненормовані постачання кисню по організму, порушують структуру сну. В результаті, спостерігається не тільки сонливість, погіршення пам'яті, перманентна втому і утрудненість розумових процесів.
12. Синдром неспокійних ніг.
Оніміння, набряк та судоми ніг, змушують постійно шукати зручне положення і ворочатися в ліжку. І як наслідок це впливає на процес засипання.